002 Arturas Zukauskas 1Vilniaus universiteto Taryba kovo 12 d. išrinko naująjį universiteto vadovą.  Nuo šiol didžiausiai aukštajai mokyklai Lietuvoje vadovaus prof. habil. dr. Artūras Žukauskas.

Rektoriui išrinkti prireikė dviejų balsavimo turų. Pirmajame balsavime nustatytos Tarybos narių balsų daugumos (7 iš 11) nepavyko surinkti nė vienam kandidatui: prof. A. Žukauskas gavo keturis, prof. J. Banys – tris, prof. V. Razumas – du, dr. B. Gailius ir prof. V. Nekrošius – po vieną balsą. Antrajame balsavime prof. A. Žukauskas surinkęs aštuonis balsus laimėjo prieš prof. J. Banį, gavusį trijų Tarybos narių palaikymą.

Prof. Artūras Žukauskas yra Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, šiuo metu jis eina VU Taikomųjų mokslų instituto Puslaidininkinės optoelektronikos skyriaus vedėjo pareigas.

Dėl VU rektoriaus pareigų varžėsi 6 kandidatai. Aukščiausio universiteto posto, be prof. A. Žukausko, siekė l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys, Europos humanitarinio universiteto administracijos ir infrastruktūros prorektorius dr. Bernardas Gailius, VU Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros profesorius Vytautas Nekrošius, buvęs Mykolo Romerio universiteto Socialinės informatikos fakulteto dekanas dr. Saulius Norvaišas, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas.

Iškilminga naujojo Vilniaus universiteto rektoriaus inauguracija vyks balandžio mėnesį.

VU informacija